o mnie

|

Mecenas Paulina Gugała

Radca prawny, specjalista prawa rodzinnego, spadkowego oraz prawa nieruchomości.

Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie pod numerem KR – 2397. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam Podyplomowe Studium Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów na UJ, a także organizowany przez OIRP w Krakowie kurs „Małopolski Radca Prawny przed Sądami Unii Europejskiej- edycja II„. Posiadam uprawnienia do występowania przed sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji, organami administracyjnymi oraz organami ścigania, takie same jak adwokat. Jestem również mediatorem w sprawach cywilnych, rodzinnych i gospodarczych z listy NGO przed Sądem Okręgowym w Krakowie.

Zajmuję się profesjonalnym doradztwem prawnym, prowadzeniem spraw sądowych i rejestrowych, reprezentowaniem Klientów przed sądami i organami administracyjnymi. Prowadzę negocjacje i mediacje przedsądowe, pomagam w odpowiedzi na pytania związane z dylematami natury prawnej, udzielam wsparcia prawnego w ważnych sytuacjach życiowych, a w sprawach rodzinnych współpracuję również z psychologiem z zakresu terapii rodzinnej oraz detektywem. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych przeze mnie usług prawnych, współpracuję z wykwalifikowanymi prawnikami (adwokatami lub radcami prawnymi) oraz notariuszem i księgowym, tak aby świadczona przeze mnie pomoc prawna była kompleksowa.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując od 2007 roku w kancelarii radców prawnych, a następnie prowadząc indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego z siedzibą w Krakowie.


Prowadzę m.in. sprawy małżeńskie (rozwód, separacja, podział majątku dorobkowego), majątkowe (o zapłatę należności, o zniesienie współwłasności), egzekucyjne, spadkowe (nabycie spadku, dział spadku), opiekuńcze (władza rodzicielska, ustalenie kontaktów z dzieckiem), o alimenty. Posługuję się językiem angielskim oraz francuskim. Największą przyjemność i radość w życiu zawodowym sprawia mi uzyskiwanie pozytywnych efektów moich działań dla moich Klientów. Szanuję moich Klientów, dlatego do każdej sprawy podchodzę z największą starannością.

Posiadam bogatą praktykę w zakresie prowadzenia postępowań cywilnych, ze szczególnym naciskiem na sprawy rodzinne i gospodarcze, a także doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego oraz wspólnot mieszkaniowych. Specjalizuję się w prawie rodzinnym, prawie spadkowym i prawie cywilnym, jednakże spektrum spraw z którymi przychodzą do mnie moi Klienci jest niezwykle szerokie. Z sukcesem dla moich Klientów zakończyłam kilkadziesiąt procesów.


Ponieważ lubię wyzwania, czas wolny również spędzam aktywnie. Na równi z pracą kocham sport i wycieczki po górach.